Dr.Yusuf Ziya Efe Matematik Üstün Başarı Ödülü sahibini buldu

Okulumuzda 1958-1969 yılları arasında görev yapan ve matematik dalında başarılı öğrenciler yetiştiren merhum matematik öğretmenimiz Dr. Yusuf Ziya Efe'nin anısını yaşatmak ve Okullarımızda matematiğe verilen değeri vurgulamak için 2009 yılından bu yana verilen "Dr. Yusuf Ziya EFE Matematik Üstün Başarı Ödülü" 25/11/2016 Cuma günü sahibini buldu.

Jürimizi oluşturan Doç. Dr. Ümit GÜZ, Doç. Dr. Hakan GÜRKAN, Doç. Dr. Timur CANEL, Yar. Doç. Dr. Tuğba ÖZTÜRK ve Yar. Doç. Dr. Sibel SONUÇ tarafından yapılan yazılı değerlendirmeler sonunda Işık Lisesi 12.sınıf öğrencimiz Ege TEMÜR birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülün destekleyicisi 1963 Işık Lisesi mezunu Prof. Dr. Turan DURGUNOĞLU; Işık Ailesi kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu vefa borcunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve aileleri ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor. Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder" yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen Okulumuzun yalnızca matematiğe verdiği önemi değil, aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesi.

Gelenekselleşen yarışmamızda, Ege TEMUR ödülünü Kuruluş Yıldönümümüz (14 Aralık) kutlamaları sırasında alacak.

Yarışmaya okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirlerini kazanan diğer öğrencilerimiz, Erenköy Işık Lisesi'nden Eren PEKGÖZ, Ayazağa Işık Lisesi'nden Göktuğ ÜLKAR ve Erenköy Işık Fen Lisesi'nden Ayberk TUNÇAY'ın   ailelerini, onları yetiştiren öğretmenlerimizi de kutluyoruz.