"Biraz Karıştırınca MERAK, MAKER Olur"

İlki ABD'de Make dergisi öncülüğünde düzenlenen ve hızla dünyanın 98 kentine yayılan Makers Fair, bu defa Haliç Kongre Merkezi'nde kurulan panayırda yerli makerların, nam-ı diğer yerli mucitlerin birbirinden dikkat çekici projeleriyle İstanbullularla buluştu. Neler yoktu ki bu panayırda? 3 boyutlu printerlarda üretilen robot ellerden, beden hareketlerinizi algılayarak çalan pianoya; ısı yalıtımına odaklanan maket evlerden, aritmetik işlemleri zamanında tamamlayarak devreleri gerekli yerlere bağlayamazsanız patlayan "bomba" balona; arttırılmış gerçekliğin ulaştığı noktayı çok katlı bir binadan düşerken kullanıcılarına yaşatan gözlüklerden, mekanik bir kolla çalıştırılan animasyon kutusuna kadar emek, akıl ve yaratıcılıkla geliştirilmiş sayısız değerli proje...

Ayazağa Işık Ortaokulu Bilişim Kulübü öğrencileri de, danışman öğretmenleri Özgür Çiçek ve Kaan Avcu ile beraber Mini Maker Fair İstanbul'a katıldılar. Öğrencilerimiz Haliç Kongre Merkezi'nde hem geliştirilen çalışmaları deneyimleme şansı buldular hem de çalışmaları geliştiren makerlarla ufuklarını açan mini ropörtajlar yaptılar.

Öğrencilerimiz gelecek hafta okulumuzda düzenleyeceğimiz 3 Boyutlu Printer Etkinliğini şimdi daha büyük bir merakla bekliyorlar.