FMV Ayazağa Işık Ortaokulu Öğrencileri IMUNA'da

Hollanda Alkmaar'da, 04-08 Haziran 2015 tarihleri arasında düzenlenen IMUNA ( International Model United Nations of Alkmaar  Konferansı'na  FMV Özel Ayazağa Işık Ortaokulu 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 12 kişilik ekibimiz İngilizce öğretmenimiz Alexandra Young önderliğinde katıldılar.

Birleşmiş Milletler model alınarak dünya sorunlarına öğrencilerin bakış açıları ile çözümler üretmeyi hedefleyen uluslararası bu organizasyonda okulumuz öğrencileri Benin, Botswana, Kolombiya delegasyonlarını temsil ettiler. Özellikle İngilizce dil yeterliliği iyi olan ve dünya meselelerini öğrenmek ve bunları tartışmak isteyen tüm öğrenciler için tavsiye ettiğimiz Junior Model United Nations Kulübü ( Model Birleşmiş Milletler) Komitelerindeki çalışmalarında Silahsızlanma, Sosyal ve İnsani Haklar, Çevre Sorunları, Eğitim, Politik, Ekonomik ve Sağlık sorunlarına çözüm önerileri getirerek tartışmışlardır.

Öğrencilerimiz konferanstan önce yaptıkları ön hazırlık çalışmaları süresince sorumluluklarındaki konular hakkında gerekli araştırmaları yaparak kendilerini donatmışlardır. Komite çalışmaları süresince aktif ve verimli katılımları bizleri gururlandırılmıştır.