Destek Birimler

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okullarının (Ayazağa-Nişantaşı-Erenköy-Kampusları) ve Işık Üniversitesinin (Ayazağa-Şile Kampusları) Yönetici, Öğretim Üyesi, Öğrenci ve diğer personelinin servis hizmetleri Çınar Tur Turizm San. Ve Tic. Ltd. Şti. tarafından organize edilmektedir.

Çınar Tur Turizm San. Ve Tic. Ltd. Şti. Türkiye' deki ilk öğrenci servis araç personeli (sürücüsü) olan Kani ÇINAR tarafından kurulmuştur. Çınar Tur Turizm San. ve Tic. Ltd. Şti. vizyon ve misyonu ile kalite güvencesine uygun tecrübeli, eğitimli, güvenilir çalışanları ile öğrenci servis taşımacılığı sektöründe öncü ve uzun yıllar deneyimi olan bir kuruluştur.

Servis araçları, Servis Kaptanları ve Servis Rehberleri 14.06.2003 tarih 25138 sayılı resmi gazetede yayımlanan "OKUL SERVİS ARAÇLARI HİZMET YÖNETMELİĞİ" nde belirtilen şartlarına sahiptir. Servis araçlarının koltuk sayısına göre ferdi ve koltuk sigortası mevcut olup servis araçlarından hizmet alan öğrencilerimiz ve kurum personelimiz servis araçları içersinde bulunduğu süre dahilinde beklenmedik ve yaşanabilecek " Acil Sağlık Sorunları " karşısında " MEDLINE ACİL DOKTOR VE AMBULANS " hizmet ve güvencesinden yararlanmaktadır.

Servis kaptanları ve rehberlerine hizmet içi eğitimi verilerek kaliteli hizmet hedeflenmektedir. Okullarımızın bulunduğu semtlerden İstanbul'un Avrupa Yakasından Büyükçekmece, Anadolu Yakasından Beykoz Tuzla semtlerine kadar belirlenen güzergahlar doğrultusunda öğrenci servis hizmeti verilmektedir.

KALİTE BELGESİ ve SEKTÖR ÜYELİKLERİ

Çınar Tur Turizm San. Tic. Ltd. Şti. Kalite konusundaki hassasiyetini BS-EN ISO 9001–2001 Kalite Yönetim Sistemi ile belgelendirmiş olup, İstanbul Toplu Taşımacılar Birliği'nin (İSTAB) 55, T.C. Türk Patent Enstitüsü 2004/41427 ve İstanbul Ticari Odası (İTO) 89. Meslek Sektörünün 302755–250337 sicil numaralı üyesidir.

Tüm kampuslarımızda güvenlik hizmeti, nitelikli güvenlik elemanları, elektrikli güvenlik cihazları, giriş kapılarında ve iç bölümlerde yer alan güvenlik kameralarıyla 24 saat güvenlik sağlanmaktadır. Konusunda uzman Doruk Güvenlik Firması FMV Işık okullarının güvenlik hizmetlerinden sorumludur. Firma; güvenlik konusunda okullara eğitim, yönetim,denetim,disiplin, personel hizmetleri ve güvenlik personeli istihdamı sağlar. Çalışmalar yasal yetkiler çerçevesinde hazırlanmış talimatlar doğrultusunda yürütülür.

Nişantaşı Kampüsü - 233 12 03 (243)

Ayazağa Kampüsü - 286 11 30 (514)

Feyziye Mektepleri Vakfı olarak Acıbadem Mobil sağlık ile bir anlaşma yapılarak tüm öğrenci ve çalışanlarımızAcıbadem Mobil sağlık üyeliği kapsamına alınmış olup herhangi bir acil durumda 0212 4449724 Acıbadem Mobil sağlık ambulans hizmetinden ücretsiz faydalanılabilecektir.

FMV Işık Okulları'nın tüm kampüslerinde, revirlerimizde öğrencilerimize her konuda anında yardım edebilecek bir doktor ve hemşire bulunmaktadır.

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okullarında yemek hizmetleri, 1991-1992 öğretim yılından itibaren Sofra AŞ. Tarafından yapılmaktadır.

Toplu yemek sektöründe ve okul çocuklarının beslenmesinde lider ve uzman kuruluş olan SOFRA A.Ş. bu alanda dünyanın en büyük kuruluşu İngiliz COMPASS GROUP PLC. ile STFA Grubu' nun eşit ortaklığıdır.

SOFRA Türkiye' de faaliyetine 1987 yılında başlamış ve o günden bugüne pazar lideri olarak toplu yemek hizmetinde EUREST, vending hizmetinde Avrupa'nın 1 numaralı markası SELECTA, Türk Silahlı Kuvvetlerinde ESS, TCDD trenlerinde RAILGOURMET gibi yabancı ortağının tüm dünyada kullandığı uluslararası markalarla sektörel segmentasyonunu Türkiye'de geliştirerek sürdürmektedir. Süper ekip, süper hizmet, süper sonuç vizyonuyla yemek hizmetinde üstün hizmet sürekliliğini sağlayarak vermeyi hedeflemektedir.

Yüze yakın ülkede toplam 450 bini aşkın çalışanı ile dünyanın en büyük 10. işvereni ve 20 Milyar Dolarlık Cirosuyla dünyanın en büyük yiyecek şirketi olan COMPASS Group Plc' nin Türkiye ortaklığı olan SOFRA, Türkiye'nin 10 ayrı bölgesinde mevcut bölge ofisleri vasıtasıyla (İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Adana, Ankara, Bursa, Eskişehir, Trakya , Kocaeli ve Sakarya) 28 ilde 400 kuruluşta çalışan toplam 210.000 kişiye 5000 personelle hizmet vermektedir.

Okul yemek hizmetinde uzmanlaşmış olan ve uluslararası platformda ve Türkiye' de uzun yıllar boyunca edinilmiş bilgi birikimini EUREST markasıyla okul çocuklarının beslenme ihtiyaçlarına uygun şekilde sunmaya devam eden SOFRA, FMV okulları ve Işık Üniversitesi dışında İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya ve Adana, Afyon, Konya şehirleri dahil olmak üzere Üsküdar Amerikan Lisesi, Avusturya Liseliler Vakfı İlkokulu, Saint Joseph Fransız Lisesi, İstanbul International Community School, Pierre Loti, Bilkent Üniversitesi Preparatory School, Kid's Academy, Afyon Ted Koleji, Bursa Özel Tan Okulları, Irmak Okulları gibi Türkiye' nin önde gelen okullarına yıllardır hizmet vermektedir.

Sofra ve Kalite:

Dünyada 98 ülkede faaliyet gösteren uluslararası bir kuruluşun Türkiye uzantısı olan SOFRA, yemeklerde kullandığı tüm malzemeyi ülkemizin önde gelen seçkin kuruluşlarından sağlamaktadır.

Türkiye'de yiyecek maddelerinin taze ve kaliteli olarak satın alınması baz alınarak gerekli anlaşmalar yapılmış, müşterilere dengeli ve sağlıklı yemek sunma anlayışı benimsenmiştir.

Tüm birimlerde minimum stokla çalışılarak finans maliyetlerini düşürmenin yanı sıra tüm müşterilere sürekli taze ürünlerin sunulması sağlanmaktadır.

SOFRA malzeme kalitesinin yanısıra çiğ ve pişmiş ürünlerin düzenli olarak kontrolüne de büyük önem vermektedir. Söz konusu analizler bağımsız laboratuvarlarda yaptırılmaktadır.

Oluşabilecek herhangi bir riske karşın günlük yemek çeşitlerinin tümünden alınan numuneler derin dondurucularda 72 saat boyunca muhafaza edilmektedir.

Yemek hizmetinden yararlanan tüm öğrenci, öğretmen ve konuklar geniş kapsamlı herbir hasarda 5,000,000.- GBP (Beşmilyon İngiliz Sterlini) ne kadar ödeme yapan uluslararası sigorta poliçesiyle güvence altındadır.

Kalite Belgeleri:

SOFRA Türkiye' de ISO 9001:2000 kalite sertifikasını, kritik kontrol noktalarında tehlike analizlerini içeren HACCP belgesini ve iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi olan TS 18001 OHSAS belgesini sektöründe ilk alan toplu yemek hizmeti kuruluşudur. Firmanın bunun dışında TSE Yeterlilik Belgesi, Gıda Sicil Sertifikası ve Gıda Üretim Sertifikası da mevcuttur.

FMV IŞIK OKULLARI' NDA SOFRA:

SOFRA 1991 - 1992 öğretim yılından bu güne öğrenci, çalışan ve misafirlerinin yemek hizmetini sunmaktadır.

Mönü Dizaynı:

Çoktan seçmeli 4 çeşit yemek hizmeti ile öğrencilerin 10 yaşından itibaren hür iradelerini kullanarak bireysel tercihleri doğrultusunda mönülerini oluşturma imkanı sağlanmaktadır.

Fmv Işık Okullarında Yemek Hizmeti

  • Kahvaltı (Açık büfe, seçmeli 3 çeşit ürün ve içecekten oluşmaktadır.) (yatılı öğrencilere)
  • Öğle yemeği (Bireysel tercihlerin kullanıldığı çoktan seçmeli 4 çeşit üründen oluşmaktadır)
  • Akşam yemeği ( Öğrenciler için masaya garson servisi ile sunulmaktadır.) (Yatılı öğrencilere)
  • Sabah beslenme (Süt ve bisküvi) (Anaokulu öğrencilerine)
  • Araöğün (İçecek ve unlu mamullerden oluşmaktadır.)

Özel günlerde animasyon ve etkinliklerle yemek saatlerinde oluşan monotonluk ortadan kaldırılmaktadır.

SOFRA Yemek Üretim ve Hizmet A.Ş.
Tophanelioğlu Cad. STFA İş Merkezi No.19 B Blok 34662 Altunizade-ISTANBUL
Tel: 0216 3265462 Fax: 0216 3278962

http://www.eurest.com.tr/