10 Kasım töreni

BİZ HİÇBİRİMİZ OLMASAYDIK O YAPTIĞINI YAPARDI, O OLMASAYDI HİÇBİRİMİZ MUSTAFA KEMAL'İN YAPTIĞINI YAPAMAZDIK.

FMV Özel Ayazağa Işık İlköğretim Kurumu olarak Ata'mızı İstanbul'dan Selanik'e uzanan sevgi yoluyla andık, içimizde bir kez daha yaşattık.

5. Sınıf öğrencilerimiz, okul müdürümüz Sayın Didem Şiranur, okul yöneticilerimiz ve beşinci sınıf şube rehber öğretmenlerimiz;  10 Kasım 2016 sabahında onun aramızdan ayrılışının 78. yılında,  bu yüce insanı, Atatürk 'ün doğduğu, okula başladığı, asker olmaya karar verdiği Selanik'te andılar.

SEN ÜÇ BİN YILLIK TARİHİMİN ÇAĞLARA SIĞMAYAN TÜRKÜSÜ, ULUSUMUN SONSUZA DEK ÜLKÜSÜ… SENİ İZLİYORUZ ATATÜRK.

FMV Özel Ayazağa Işık İlköğretim Kurumu; müzikal, sahne sanatları ve koro kulübü öğrencileri, FMV Özel Ayazağa Işık İlkokulu sınıf öğretmenleri, FMV Özel Ayazağa Işık Ortaokulu ve Lisesi branş öğretmenleri ve velilerimiz bir araya gelerek oluşturdukları muhteşem koro, Müzik Zümre Başkanımız Sayın Serap Çaldıran Ersoy yönetiminde,  Ata'mızı anlatan birbirinden güzel eserlere can verdiler.

Türkçe Zümremiz tarafından hazırlanan ve koronun içinde yer alan Atatürk'ün sözlerinden oluşan drama gösterileri ile Atamıza olan özlem ve şükranlarımızı müziğin ve sözlerin diliyle ona ulaştırmaya çalıştık. Programımıza emeği geçen ve bizlerle burada bulunan herkese teşekkür ederiz.