Dr. Yusuf Ziya Efe Matematik Üstün Başarı Ödülü ve Kemal Üçyiğit Kimya Başarı Ödülü

Okulumuzda 1958-1969 yılları arasında görev yapan ve matematik dalında başarılı öğrenciler yetiştiren matematik öğretmenimiz merhum Dr. Yusuf Ziya Efe'nin anısını yaşatmak ve okullarımızın matematiğe verdiği değeri vurgulamak için 2009 yılından bu yana verilen "Dr. Yusuf Ziya EFE Matematik Üstün Başarı Ödülü" 22.11.2018 tarihinde sahibini buldu.

Jürimizi oluşturan Işık okulları matematik öğretmenleri tarafından yapılan yazılı değerlendirmeler sonucunda FMV Özel Erenköy Işık Fen Lisesi Fen 4 sınıfı öğrencimiz Miray AKYILDIZ birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülün destekleyicisi Işık Lisesi 1963 yılı mezunu Prof. Dr. Turan DURGUNOĞLU; "Işık Ailesi" kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu minnet duygusunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor. 

Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder." yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen Işık Okullarının yalnızca matematiğe verdiği öneme değil aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesidir.

Gelenekselleşen yarışmamızda, Miray AKYILDIZ ödülünü kuruluş yıl dönümümüz kutlamaları sırasında alacak. Yarışmaya okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirini kazanan diğer öğrencilerimiz; FMV Özel Ayazağa Işık Lisesinden Melek ÇAKAR,FMV Özel Erenköy Işık Lisesinden Can ÜZÜLMEZ ve FMV Özel Işık Lisesinden Elif Gülin PETEK'i kutluyor; onları yetiştiren ailelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. 

Okulumuzda 1958-1968 ve 1982-1984 yılları arasında görev yapan ve kimya dalında başarılı öğrenciler yetiştiren kimya öğretmenimiz merhum Kemal ÜÇYİĞİT'in anısını yaşatmak ve okullarımızda kimyaya verdiği değeri vurgulamak için 2014 yılından bu yana verilen "Kemal ÜÇYİĞİT Kimya Başarı Ödülü" 22.11.2018 tarihinde sahibini buldu.

Jürimizi oluşturan Işık Okulları kimya öğretmenleri tarafından yapılan yazılı değerlendirmeler sonucunda FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Kaan Emre ÇETİNKAYA birinciliğe hak kazandı.

Bu ödülün destekleyicisi FMV Özel Işık Lisesi 1964 yılı mezunu Bülent PULAK, "Işık Ailesi" kimliğini ve sevgili öğretmenine duyduğu minnet duygusunu; öğrencilerimiz, mezunlarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz ile birlikte yaşatma amacında olduğunu söylüyor. 

Bu yarışma ve ödül, "Işıklı merak eder." yaklaşımıyla bilimin her alanında iyi insanlar yetiştirmeyi hedefleyen Işık Okullarının yalnızca kimyaya verdiği öneme değil aynı zamanda iyi insan yetiştirmekte öğretmenlerimizin üstlendiği göreve de saygımızın bir göstergesidir. 

Gelenekselleşen yarışmamızda Kaan Emre ÇETİNKAYA, ödülünü kuruluş yıl dönümümüz kutlamaları sırasında alacak. Yarışmaya okullarından aday olarak seçilen ve başarılarıyla jüri üyelerinin takdirini kazanan diğer öğrencilerimiz, FMV Özel Işık Lisesinden Mileyna KEŞÇİOĞLU, FMV Özel Erenköy Işık Fen Lisesinden Bora BOZKURT ve FMV Özel Erenköy Işık Lisesinden Beyza Nur Çay 'ı kutluyor; onları yetiştiren ailelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.