BİNNAZ MELİN ANMA TÖRENİ

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okullarının geçmişinde; eğitim anlayışı, vizyonu, yetiştirdiği öğretmen ve öğrencileri ile saygın bir yer edinen Sayın Binnaz Melin'in anısına, 1991-1998 yılları arasında Okul Müdürü olarak görev yaptığı FMV Özel Ayazağa Işık Lisesinde bir "Anma Töreni" gerçekleştirilmiştir. 

Feyziye Mektepleri Vakfı yöneticileri ve öğretmenlerinin yanı sıra Binnaz Melin'in dostları, eski iş arkadaşları ve öğrencilerinin de hazır bulunduğu tören, Okul Müdürümüz Özgür Alper'in konuşmasıyla başlamıştır. Sonrasında, Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın Süel, unutulmaz kişiliği ile Binnaz Melin'in Vakfımız adına ne denli önemli bir isim olduğunu dile getirdiği konuşmasıyla konuklara seslenmiştir. Konuşmaların ardından ekrana gelen ve yaşanmışlıkların yer aldığı barkovizyon gösterisi, izleyicilere duygulu anlar yaşatmıştır. 

Törenin ardından konuklar; yapımına bizzat Binnaz Melin'in çabalarıyla başlanan, Değerli Müdürümüzün çok emek verdiği ve aynı zamanda kendi adını taşıyan "Binnaz Melin Botanik Bahçesi"nde bir araya gelmişlerdir.