ESU DEBATE ACADEMY SUMMER 2015, FMV ÖZEL AYAZAĞA IŞIK LİSESİ EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİ

Bu yıl 3'üncüsü düzenlenen "ESU Debate Academy Summer 2015", English Speaking Union Türkiye ile ortaklaşa hazırlanmış ve 13-17 Haziran 2015 tarihleri arasında okulumuz ev sahipliğinde gerçekleşmiştir.

Harvard Üniversitesi, Oxford Üniversitesi, Slovenya Ljubljana Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, Franklin and Marshall College Amerika'dan gelen dünyaca ünlü münazara koçları, okulumuzda 5 gün boyunca münazara eğitimi vermişlerdir.

Okulumuz öğrencilerinin yanı sıra Açı Okulları, Eyüboğlu Koleji,Erkan Avcı Anadolu, Darüşşafaka, Eyüboğlu, Galatasaray, IELEV, ITÜ Ekrem Elginkan, Kadıköy Anadolu, MEF, Özel Ege, 50. Yıl Tahran Anadolu, TVO Şişli Terakki, Üsküdar Amerikan, The Gunnery Washington ve Robert Liselerinden 90 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen akademide öğrencilerimiz çok başarılı sonuçlar elde etmişlerdir.

10. sınıf öğrencilerimizden Suha Güney Göksu ve Atakan Orhan "ESU Debate Academy Summer 2015"te en çok ilerleme ve başarı gösteren ilk üç öğrencinin arasına girerek "The Most Improved Student" ödülünü almış ve "ESU Debate Academy London 2016"ya burslu olarak katılmaya hak kazanmışlardır.

Debate Academy süresince düzenlenen münazara turnuvasında finale kalmayı başaran iki takımın üç öğrencisi Ayazağa Işık Lisesi öğrencileri olmuştur. 9. sınıf öğrencilerimizden Kaan Sevenler, Nejat Yiğit Can ve 10.sınıf öğrencimiz İlker Işık turnuvadaki en iyi 5 konuşmacı arasına girmeyi başararak "The Best Speaker" ödülünü almışlardır.

"ESU Debate Academy Winter 2015" öğrencilerimize uluslararası platformlarda İngilizce hitabet kabiliyetlerini kullanma, analitik düşünme ve mantıklı sonuç çıkarma, ulusal ve uluslararası konular hakkında bilgi sahibi olma ve pratik çözüm bulma gibi yeteneklerini geliştirme fırsatı sunarken farklı liselerden gelen öğrenciler takımlar hâlinde birbirleriyle İngilizce münazara yapmışlardır.

ABD Ankara Büyükelçiliği Ekonomi Müsteşarı Jim Turner, PE International Türkiye Müdürü Matthias Reimers ve Vestel Ticaret CFO/ Pazarlama GMY Tunc Berkman "ESU Debate Academy Summer 2015"e konuşmacı olarak katılmış ve iş dünyasında münazaranın önemini vurgulayarak öğrencilerimizle bilgi ve deneyimlerini paylaşmışlardır.

15 Haziran Pazartesi günü ise Bilgi Üniversitesi Dans Kulübü, okul orkestramız ve mezun öğrencilerimizin yaptığı DJ müzik programı ile "Debate Academy Festivali" düzenlenmiştir.

Öğrencilerimizden oluşan bir ekip her günün etkinliklerini ve tüm ana konuşmacılarla yaptıkları röpörtajları yazıya aktararak "The Daily Academy Post" adında toplam 5 sayılık İngilizce bir bülten çıkarmışlardır.

Emeği geçen tüm öğretmenlerimizi, katılımcı öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.