Işıklı Koro, Çek Cumhuriyeti'nde de gönülleri fethetti!

FMV Ayazağa ve Ispartakule Işık Okulları korosu, Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen ve 33 koronun katıldığı 45th Festival Of Songs'ta 2 kategoride kazandığı  gümüş madalyanın yanı sıra "En Beğenilen  Koro" unvanının da sahibi oldu.

FMV Işık Okulları sanattaki iddiasını başarılarla sürdürüyor. Çek Cumhuriyeti'nin Olomouc şehrinde 31 Mayıs-4 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleşen "Festival of Songs, Olomouc 2017" uluslararası koro yarışmasında, FMV Ayazağa ve Ispartakule Işık Okulları korosu 2 kategoride gümüş madalya kazanmanın yanında "En Beğenilen Koro" unvanını da elde etti. Avrupa'nın önemli genç ve yetişkin müzik festivallerinden biri olan festivalin yarışma bölümünde birçok ülkeden 33 koro performans sergiledi.

Yaşları 8 ile 16 arasında değişen Işık Okulları öğrencilerinin oluşturduğu, Serap Çaldıran Ersoy ve Seda Gencer yönetimindeki koro, önemli  genç ve yetişkin topluluklar arasından öne çıkarak belli dönemlere ait eserlerin seslendirildiği ve A capella B3 Kategorisi ile her milletin kendi çok sesli halk türkülerini seslendirdiği K3 Folklorik kategorilerinde gümüş madalyaya uzandı. Koro ayrıca internet üzerinden yapılan oylamayla, gerek performans gerekse sempatik tavırlarından dolayı "En Beğenilen Koro" olarak seçildi.