Işıklı genç yeteneklerden yaza 'Işıklı Renkler'le merhaba!

Galeri Işık Teşvikiye'ye yaz genç yeteneklerin 'Işıklı Renkler'i ile geliyor. Galeri Işık, FMV Işık Okulları öğrencilerinin eserlerinden oluşan, bu yıl altıncısı düzenlenen ''Işıklı Renkler Resim Yarışması Sergisi''ne ev sahipliği yapıyor.

 

FMV Işık Okulları bünyesindeki anaokulu, ilköğretim ve lise öğrencilerinin çalışmalarının yer aldığı, toplam 216 adet resmin katıldığı yarışma için eserler, Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Prof. İsmail Avcı'nın öncülüğünde oluşturulan ve aralarında Prof. Basri Erdem, Prof. Dr. İsa Başlıoğlu  ve Yar. Doç. Yunus Güneş'in bulunduğu jüri tarafından değerlendirdi. Değerlendirme altı kategoride ayrı ayrı yapılarak her bir kategori için toplam 31 adet FMV Galeri Işık Başarı Ödülü ve 8 adet Jüri Özel Ödülü belirlendi. Ayrıca her bir kategoriden farklı adetlerde olmak üzere toplam 32 adet resim ise sergilenmeye değer görüldü.

 

Işıklı Renkler Resim Yarışması'nda ödüle değer bulunan çalışmalar 13-18 Haziran 2017 tarihleri arasında Galeri Işık'ta görülebilir.