Kariyer Planlama Paneli

FMV Özel Işık Lisesi ve Feyziyeliler Işıklılar Derneği (FID) tarafından, lise öğrencilerimizin gelecek ve kariyer planlamalarına destek olmak amacıyla 11.04.2018 tarihinde "Kariyer Planlama Paneli" düzenlendi. Söz konusu etkinlik, FMV Özel Işık Lisesi 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Muvaffak Benderli Konferans Salonu'nda başlayan etkinlik, panel katılımcılarının 11C sınıfı öğrencisi Zeynep ERDEM tarafından tanıtılmasıyla açıldı. Ardından sahneye panel katılımcıları FMV Yönetim Kurulu Üyesi ve FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Sayın Mimar Mehmet Kâmil ÖZKARTAL, Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi  ve FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Avukat A. Hüsnü GÜRELI ve Feyziyeliler Işıklılar Derneği (FID) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Melinda ELİBÜYÜK davet edildi. Gençlerin geleceklerini şekillendirmelerinde büyük farkındalık yaratan panel, öğrenciler tarafından keyifle dinlendi. Panelin ardından katılımcılara katılım belgeleri ve FMV Özel Işık Lisesi öğrencileri tarafından yapılan tablolar takdim edildi.

Okulumuz tarafından öğrencilerin kariyer hedeflerinin belirlenmesi ve üniversite seçiminin öneminin vurgulanmasını amaç edinen bu tarz organizasyonlar, gelecek yıllarda da geliştirilerek devam edecektir.