Eğitimde Bilim ve Teknoloji Zirvesi (EBTZ)

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi olarak öğrencilerimizin bilim ve teknoloji alanlarındaki gelişmeleri ve uygulamaları yakından takip edebilmeleri, teknoloji dönüşümüne uyum sağlayabilmeleri, bu alanlardaki tutumlarını geliştirmeleri, bilim ve teknoloji alanında farkındalıklarını artırmaları amacıyla teknoloji lideri şirketlerin üst düzey yöneticilerini ve teknoloji konusunda çalışan akademisyenleri okulumuza davet ederek "Bilim ve Teknoloji Buluşmaları" konferansları düzenlenmektedir.

Konferanslar serimizin sosyal medyada dikkat çekmesi ve bu konferansların okulumuz dışına da açılması yönündeki yoğun talepleri de dikkate almamız nedeniyle her yıl mayıs ayının ikinci cumartesi günü "Eğitimde Bilim ve Teknoloji Zirvesi (EBTZ)" planlanmıştır. Bu kapsamda, tamamı fen lisesi mezunlarından oluşacak konuşmacıların katılımıyla 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü 1'incisi düzenlenecek sempozyumun bu seneki konu başlığı "Fen Liseli Bilim ve Teknoloji İnsanlarıyla Değişen Dünyaya Bakış" olarak belirlenmiştir.

Bilim ve teknolojinin Endüstri 4.0 devrimindeki öneminin vurgulanacağı sempozyuma katılmak için aşağıdaki linkten kaydınızı yapabilirsiniz.

Sempozyumumuza; özel kurum veya devlet kurumlarında çalışan/okuyan tüm öğretmen, öğrenci ve veliler katılabilecektir.

EĞİTİMDE BİLİM VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ

12 Mayıs 2018

PROGRAM

KAYIT

Zirve program akışı için tıklayınız.

Zirve kayıt formu için tıklayınız.