9. KARİYER VE MESLEKLER SEMPOZYUMU

Okulumuz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisinin organize ettiği "9. Kariyer ve Meslekler Sempozyumu" 18.04.2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir. 

Sempozyum, Feyziyeliler Işıklılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Melinda ELİBÜYÜK moderatörlüğünde FMV Yönetim Kurulu Üyesi ve FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Avukat A. Hüsnü GÜRELİ ve FMV Yönetim Kurulu Üyesi ve FMV Işık Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Sayın Mimar M. Kâmil ÖZKARTAL ile gerçekleştirilen panel ile başlamış; meslek tanıtımları bölümünde ise Biyomedikal Mühendisliği, Dijital Oyun Tasarımı, Endüstri Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Tıp, Girişimcilik, Radyo, TV, Sinema, Psikoloji, Reklamcılık, Uluslararası Ticaret vb. hakkında bilgi sahibi olmuşlardır. 

Etkinliğimizde 36 konuk, 34 meslek alanını tanıtmışlardır. Öğrencilerimizin en çok tanımak istedikleri meslek gruplarından çok değerli akademisyenler ve alanında başarılı meslek mensuplarının katılımıyla gerçekleştirilen sempozyumda öğrencilerimiz, mesleklerle ilgili birebir bilgi alma ve sorularına cevap bulma fırsatı yakalamışlardır. 

Dört ayrı oturumda, farklı öğrenci gruplarıyla bilgilerini paylaşan, işlerinden zaman ayırarak etkinliğimize katılan konuklarımıza teşekkür ederiz.