EĞİTİMDE BİLİM VE TEKNOLOJİ ZİRVESİ (EBTZ)

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ve Fen Lisesi olarak bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri ve uygulamaları takip edebilmek, teknoloji dönüşümüne uyum sağlayabilmek, bu alanlarda olumlu tutum geliştirebilmek, bilim ve teknoloji alanındaki farkındalıkları artırmak amacıyla teknoloji lideri şirketlerin üst düzey yöneticilerini ve teknoloji konusunda çalışan akademisyenleri bir araya getiren "Eğitimde Bilim ve Teknoloji Zirvesi (EBTZ)" gerçekleştirilmiştir.

Geleneksel olarak her yıl mayıs ayının ikinci haftasında yapılması planlanan "Eğitimde Bilim ve Teknoloji Zirvesi" konferansının ilki "Fen Liseli Bilim ve Teknoloji İnsanlarıyla Değişen Dünyaya Bakış" konu başlığı altında, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü tamamı Fen Lisesi mezunlarından olan konuşmacıların katılımıyla düzenlenmiştir.

Yoğun ilgi ve katılımla gerçekleşen zirve gerek katılımcılar gerekse öğrenciler tarafından büyük bir merakla izlenmiş ve ufuk açıcı olarak nitelendirilmiştir. Panellerde ve sunumlarda teknolojinin ve kapsamlı öğrenmenin önemi vurgulanmış; başarılı bir iş hayatının temellerinin lise çağlarında atıldığı, bu yıllarda gelişen kişilik ve dünya görüşünün ne kadar önemli olduğu belirtilmiştir.