Yaratıcı Çocuk Festivali - Hayallerini Işıklandır Bilim Atölyesi

Türkiye'nin çocuklara yönelik ilk yaratıcılık odaklı kültür ve sanat festivali olan ''Yaratıcı Çocuk Festivali'', 2-3 Haziran tarihlerinde Uniq İstanbul'da gerçekleştirilecektir. Çocuklara ve ebeveynlerine yönelik birbirinden değerli atölye, söyleşi, gösteri ve konserlerden oluşan dopdolu programı ile tüm aileyi bir araya getirecek festivalde FMV Işık Okulları olarak ''Hayallerini Işıklandır'' Bilim Atölyesi ile biz de yer alacağız.

Bu atölye Ukko Rai ile Hayallerini Işıklandır ve Elektrik Kavanozu ismindeki iki etkinliğin biraraya gelmesiyle oluşacak. İletken ve yalıtkan oyun hamuru elektrik atölyesi ile bilim maceraları başlayacak..

Birinci etkinlik ile çocuklar bir lambanın nasıl ışık verdiğini ya da elektrik devresinin nasıl çalıştığını deneyimleyecekler. Çocuklar, Ukko Rai ismini verdiğimiz pil kutuları ile (çocukların pillere ve onlar için tehlike yaratabilecek dokunuşlarını engelleyen özel bir kutudur.) ilk lambalarını ışıklandırarak keşif yapacaklar. Ukko Rai ve oyun hamurları ile çocuklar hayallerini şekillendirecek, üretmenin, hayal etmenin ve oyun oynamanın tadına varacaklar.

İkinci etkinlikte ise çocuklar; vücutları ile bir elektrik devresi oluşturacaklar. Herhangi bir tehlikesi olmayan bu etkinlikte atölyeye katılan tüm çocuklar ve aileleri el ele tutuşarak zincir oluşturacak ve devreyi tamamlayarak kavanozun ışık vermesini sağlayacaklar.

2 Haziran 10.00-18.00

3 Haziran 10.00-18.00

Çocuğuyla birlikte keşfetmek isteyen herkesi atölyemize bekleriz.

*** Bu atölye, 4 yaş ve üzeri çocuklar içindir.

Ayrıntılı bilgi için www.yaraticicocukfestivali.com