IIMUN 2018 (İTÜ INTERNATIONAL MODEL UNITED NATIONS) KONFERANSI

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi MUN Kulübü öğrencileri, 28 -30 Eylül 2018 tarihleri arasında İTÜ Geliştirme Vakfı Ekrem Elginkan Lisesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen MUN Konferansı'nda okulumuzu başarı ile temsil ederek farklı ödüllere layık görülmüşlerdir.

Kulüp öğrencileri, Peru ve İngiltere delegasyonlarını temsil ederek Birleşmiş Milletler Kadın Komisyonu, Güvenlik Konseyi, Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi, İnsan Hakları ve Kültür Komitesi, Ekonomik ve Sosyal Sorunlar Komitesi, Politik Sorunlar Komitesi ve özel komitede çalışmalar yaparak küresel sorunlar üzerine çözüm önerileri üretmişler ve bunları komitelerinde sunmuşlardır.

Konferans kapsamında, üç öğrencimiz  (Defne Deniz MENCELOĞLU-Politik Sorunlar Komitesi, Ecenur ASLAN-Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi, Emre YEŞİLÇİMEN - Ekonomik ve Sosyal Sorunlar Komitesi)  başkanlık görevlerini başarı ile yerine getirmişlerdir.

Genel Kurulda tartışılmaya değer görülen ve tamamı okulumuza ait olan dört çözüm önerisi, oyların çoğunluğunu alarak komiteden geçmeyi başarmıştır.

Konferans sonunda öğrencilerimizden Duru ALP, Dide SEZER, Alper ATAŞOĞLU, Kuzey MUNGAN"The Best Delegate" (En İyi Delege); Neslihan ESEN, Arın İKİZOĞULLARI, Yoel YUHAY "The Promising Delegate" (Gelecek Vaad Eden Delege) ve Emre BAĞIŞ "Honourable Mention" (Onur Ödülü) ödüllerine layık görülmüşlerdir.

Okul Müdürümüz Özgür ALPER, öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dilemiştir.