"Tam Bana Göre" Teknoloji Eğitimleri başladı…

Eğitimde teknolojinin kullanılmasına yönelik, öğretmenlerimizin bu konudaki bilgi, beceri ve deneyimlerini arttırma amaçlı, tamamen gönüllülük esasına dayalı Tam Bana Göre Eğitim Teknolojileri Eğitimleri (TBG) farklı branştan öğretmenlerimizin katılımlarıyla devam ediyor. Her pazartesi günü öğretmenlerimizin derslerini tasarlarken veya derslerinde kullanabilecekleri aynı zamanda öğrencilerinden de geri bildirim alırken kullanmalarını isteyebilecekleri uygulamalar ve teknikler üzerinde durulurken, her salı günü öğretmenlerin teknoloji kullanımlarına yönelik kişisel yetkinliklerini arttırma amaçlı içeriklerden oluşan eğitimler planlanmaktadır.

TBG eğitimleri "Hour of Code" haftası özel ile başlayarak, 5 adımda Mind Mapping ve Adobe Photoshop eğitimleri ile devam etmektedir. Aylık olarak planlanan etkinlikler tüm okul toplumuna mail yoluyla duyurulmakta ve öğretmenler ilgisini çeken konuların bulundukları haftalarda eğitimlere kayıt yaptırarak çalışmalara katılabilmektedir.

Toplu eğitimlerden sonra ortak uygun zamanlarda öğretmenlerimizle ders içeriği oluşturmaya yönelik bire bir çalışmalarda planlanmaktadır.