IBDP Programı öğrencileri CAS kapsamında Eskişehir'deydi

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi IBDP programı öğrencileri, 09-10 Aralık 2016 tarihlerinde FMV Özel Erenköy Işık Lisesi, Terakki Vakfı Okulları ve Üsküdar Amerikan Lisesi ile ortak olarak CAS Projesi (Yaratıcılık-Aktivite-Toplum  Hizmet)  yapmak üzere Eskişehir'in Çifteler beldesinde bulunan Cengiz Dağcı İlkokulu/Ortaköy Ortaokuluna gitmişlerdir. Üç okuldan toplam 156 IB öğrencisi takım çalışması yaparak dans, fen deneyleri, zeka oyunları, el işi ve resim çalışmaları, sokak oyunları olmak üzere farklı aktivite gruplarında eğitim vermişlerdir. Gün sonunda dört okulun öğrencileri ile yapılan toplantıda Çifteler İlköğretim/ Ortaköy Okulunun ihtiyaçları belirlenmiş ve okul yararına kampanya başlatmak için karar alınmıştır.

Çalışmanın ikinci gününde IBDP öğrencilerimiz Creativity (yaratıcılık) kapsamında " Eskişehir'in Coğrafi ve Kültürel Özellikleri " konulu tarih projesini gerçekleştirmek üzere Eskişehir'in tarihî ve kültürel güzelliklerini de rehber eşliğinde gezerek bilgi almışlardır.

Gerçekleştirilen bu gezi, eğitim adına çok yararlı olmuş, öğrencilerimiz Eskişehir'den keyifle ve tatlı bir yorgunlukla ayrılmışlardır.