FMV ÖZEL AYAZAĞA IŞIK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN "ESU DEBATE ACADEMY WINTER 2017" BAŞARILARI…

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi Yabancı Diller Bölümü Public Speaking and Debating Kulübü ve Edebiyat-Sosyal Dersler Bölümü Yaratıcı Yazma ve Münazara Kulübü öğrencileri ve bir grup istekli öğrenci, 19-22 Ocak 2017 tarihleri arasında Hisar Okullarında, English Speaking Union Türkiye tarafından 6. kez gerçekleştirilen Debate Academy Winter 2017'e katılmıştır.

İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Slovenya ve Slovakya Debate Society üyesi uluslararası eğitmenler tarafından verilen eğitime okulumuz FMV Özel Ayazağa Işık Lisesinin yanı sıra Özel Açı, Darüşşafaka, Erenköy Işık, İstanbul Erkek ve İTÜ Ekrem Elginkan Liselerinden öğrenciler katılmıştır. Akademi süresince aynı zamanda Ayazağa Işık, Açı, Robert, Eyüboğlu, Üsküdar Amerikan, Galatasaray, MEF International liselerinden öğrenciler ESU Team Turkey olarak çalışmalarına devam etmişlerdir.

9. sınıf öğrencilerimizden Deniz Alkan ve Elif Gökçek ESU Debate Academy Winter 2017'de "The Most Improved Student" ödülünü alarak yurt dışı debate eğitimi bursu almaya hak kazanmıştır.

 

Debate Academy süresince düzenlenen münazara turnuvasında finale kalmayı başaran iki takımdan biri Ayazağa Işık Lisesi öğrencileri olurken 10.sınıf öğrencilerimizden Fatma Tekin "En İyi Konuşmacı" ve Tarık Levent Kuşçu ise "En İyi 2. Konuşmacı" ödülünü almışlardır.

 

IBDP mezunu öğrencimiz Atakan Orhan, Zagreb'te düzenlenen Winter Holidays Open 2016'da finallerinde jüri üyeliği yapabilen tek Türk olarak edindiği başarıdan ötürü ESU Debate Academy Winter 2017'de yine bir ilki başararak eğitmen olarak yer alabilen ilk Türk olarak bizi gururlandırmıştır. Kendisi turnuva süresince ekonomi ve uluslararası ilişkiler üzerine çeşitli eğitimler vermiş ve turnuvada jüri üyeliği yapmıştır.

 

Okulumuz mezun öğrencilerinden, Koç Üniversitesi Münazara Kulübü üyesi Kayra Güler ve ODTÜ Münazara Kulübü üyesi Sena Tarım da ESU Debate Academy 2017'ye eğitmen olarak katılmıştır.

 

IBDP mezunu öğrencimiz David Erdem Çalış ve 11 IBDP öğrencimiz Zeynep Akçakaya turnuvaya jüri üyesi olarak katılmıştır.

 

ESU Debate Academy Winter; öğrencilerimize uluslararası platformlarda İngilizce hitabet yeteneğini kullanma, analitik düşünme ve mantıklı sonuç çıkarma, ulusal ve uluslararası konular hakkında bilgi sahibi olma ve pratik çözüm bulma gibi yeteneklerini geliştirme fırsatı sunarken farklı liselerden gelen öğrenciler takımlar hâlinde birbirleriyle İngilizce münazara maçları yapmışlardır.

ESU Türkiye Başkanı Rıza Kadılar, Pepsi Türkiye IK Direktörü Rafic Azzam, Alstom Ülke Direktörü Eric Gourson, "ESU Debate Academy Winter 2017"ye konuşmacı olarak katılmış, bilgi ve deneyimlerini gençlerle paylaşmıştır.

 

Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.