QATAR MUN (QATAR MODEL UNITED NATIONS) VE KAAN BERK YAMAN'IN BAŞARISI

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi MUN Kulübü öğrencileri, 22-27 Şubat 2017 tarihleri arasında Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen QATAR MUN (Qatar Model United Nations) Konferansında Türkiye'yi temsil eden iki okuldan biri olarak başarılı bir MUN Konferansı süreci geçirmişlerdir.

Konferansa 13 farklı ülkeden çoğunluğu IBDP öğrencisi ve Uluslararası Okullardan (International Schools) olmak üzere 43 okuldan yaklaşık 450 öğrenci katılmıştır. Okulumuz, MUN Kulübü öğrencilerinin son beş yıldır düzenli olarak katıldığı ve 2015, 2016 yıllarında aldığı ödüllerden dolayı QATAR MUN etkinliğine bu yıl da davet edilerek bu organizasyonda bir kere de daha bulunma önceliğini yaşamıştır.

Doha George Town Üniversitesinde düzenlenen konferansta öğrencilerimiz Kaan Berk YAMAN, Serra IŞIK, Elif Sarah EDWARDS, Yiğit DAİ, Ardan Derin GÜL, David Erdem ÇALIŞ; Almanya, Küba, İsviçre, Hollanda ve Macaristan'ı farklı komitelerde (Dünya Sağlık Örgütü,  Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi, Ekonomik ve Sosyal İlişkiler Komitesi, Uluslararası Siyasi İlişkiler Komitesi,  Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suçu Önleme Konseyi, Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi) temsil etmişlerdir.

Öğrencilerimiz ayrıca George Town Üniversitesi bünyesinde düzenlenen etkinliklere katılarak diğer ülke öğrencileri ile kültürler arası değişimlerde ve iletişimde bulunmuşlardır.

Komisyon çalışmalarına ilave olarak tüm ülkelerden gelen öğrencilerin katıldığı "Kültür Değişimi" gecesinde öğrencilerimiz hem ülkemizin gelenek ve göreneklerini tanıtma imkânı bulmuş hem de diğer ülkelerin kültürleri hakkındaki bilgi paylaşımı programına katılmışlardır.

Öğrencilerimizden Kaan Berk YAMAN da "Uluslararası Siyasi İlişkiler Komitesi"nde yaptığı başarılı çalışmalarından dolayı "Honourable Mention (Onur Ödülü)"a layık görülmüştür.

Öğrencilerimizi ve Onur Ödülü'ne layık görülen Kaan Berk YAMAN'I kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.