FMV ÖZEL AYAZAĞA IŞIK LİSESİ "INTER-SCHOOL DEBATE" İNGİLİZCE MÜNAZARA KARŞILAŞMASINA EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞTIR...

FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi Debate Kulübü ve IB Diploma Programı öğrencileri CAS (Creativity) kapsamında 8 Mart 2017 tarihinde okulumuz ev sahipliğinde 4 okuldan 50 öğrencinin 2 takım olarak katılım sağladığı ve öğrencileri İngilizce münazaraya teşvik etmek için planlanan "Inter-School Debate" dostluk karşılaşmasına 12 öğrencisi ile 2 takım ve 6 jüri üyesi olarak katılmıştır.

Darüşşafaka Lisesi, Erenköy Işık Lisesi ve Istanbul Erkek Lisesi'nin katılımıyla gerçekleşen yarışmaya Debate Kulübü öğrencilerinden Alara Kumru, Arda Sepici,  Emel Turgay, Fatma Tekin, Tarık Levent Kuşçu, Metehan Çiftçi münazır olarak Atakan Orhan, Aynil Aybaba, David Erdem Çalış, Ege Lise, Mihriban Yalınkılıç ve Zeynep Akçakaya ise jüri üyesi olarak katılmışlardır. Ayazağa Işık Debate Society takımları Istanbul Lisesi ve Darüşşafaka Lisesi  takımlarıyla her biri yaklaşık 55 dakika süren İngilizce münazara maçı yapmışlar ve devamında yaptıkları konuşmalar üzerine geri bildirim alarak münazara bilgilerini geliştirmişlerdir. Okulumuz takımları önceden verilen konu üzerine argümanlar geliştirip tezlerini savunmuş; savundukları konularda gelen soruları cevaplandırmışlardır. Öğrencilerimiz bu şekilde uluslararası platformlarda fikirlerini paylaşabilme deneyimini de yaşamışlardır.

Turnuvaya, İngilizce münazaradaki geçmiş başarıları, deneyimleri sebebiyle jüri üyesi olarak atanan öğrencilerimiz Atakan Orhan, Aynil Aybaba, David Erdem Çalış, Ege Lise, Mihriban Yalınkılıç ve Zeynep Akçakaya maçları ana jüri üyesi olarak yönetmiş, değerlendirmiş ve her bir münazırın performansı üzerine İngilizce geri bildirim vermişlerdir.       

Okulumuzu başarıyla temsil eden okulumuz Debate Kulübü öğrencilerini tebrik ediyoruz.