Branş Öğretmenleri Buluşması/Derslerimizin "En"leri Çalıştayı

Türkiye Özel Okullar Derneği tarafından düzenlenen "Branş Öğretmenleri Buluşması/Derslerimizin En'leri Çalıştayı", 13 Mayıs 2017 tarihinde, 36 okul ve 400'ü aşkın eğitimcinin katılımıyla FMV Özel Ayazağa Işık Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Feyziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Akın SÜEL ve Türkiye Özel Okullar Derneği Başkan Yardımcısı Zafer Öztürk'ün açılış konuşmalarını yaptıkları çalıştayda; Prof. Dr. Yankı Yazgan ve Prof. Dr. İrfan Erdoğan da düzenledikleri konferansla ülkemizin eğitim sistemi ve süreçlerine dair görüşlerini dile getirmişlerdir.

Çalıştay süresince eş zamanlı olarak düzenlenen oturumlarda, branş öğretmenleri kendi derslerinin olumlu ve olumsuz "en"lerini tartışmışlar, okullarında uyguladıkları çalışmaların iyi örneklerine dair paylaşımlarda ve önerilerde bulunmuşlar. Çalıştayda ayrıca; müfredat değişiklikleri, alternatif müfredat ve ders kitabı hazırlama çalışmaları, güncel yönetmelikler ve bu yönetmeliklerdeki son değişikliklerin yansımaları, özel okullarda çalışan öğretmenlerin karşılaştıkları mesleki ve kişisel zorluklar, proje üretme çalışmaları, kaynak ve doküman hazırlayabilme ve bunlara ulaşabilme süreçleri, uzman eğitimci kadroların oluşturulması ve korunmasında gözetilecek esaslar gibi eğitim sistemimizin temel konu ve sorunları tartışılmıştır.

Branş öğretmenleri buluşması, branşların alanları hakkındaki öneri, istek ve projelerini kendi komisyonlarında sunmaları ile sona ermiştir. Çalıştayın sonunda öğretmen ve eğitimcilerin dile getirdikleri ortak öneri ve düşünceler bir bildiri hâlinde katılımcılarla paylaşılmıştır.

Eğitim sistemimizin güncel ve önemli başlıklarının detaylı bir şekilde irdelendiği ve katılımcıların yüksek memnuniyetlerini dile getirdikleri bu çalıştaya katkılarından dolayı tüm öğretmen ve eğitimcilere teşekkür ederiz.