Waterloo Üniversitesi Pascal, Cayley ve Fermat Matematik Yarışmaları ve 2019 Kanguru Matematik Yarışması Ödül ve Sertifika Töreni

Waterloo Üniversitesi Pascal, Cayley, Fermat Matematik Yarışmaları, 2019 Kanguru Matematik Yarışması Sertifika ve Madalya töreni:

Şubat ayında Waterloo Üniversitesi tarafından uygulanan sınavlardan,

Pascal sınavına dünya genelinde 25 464 öğrenci, okulumuzdan 16 öğrenci katılmıştır. Katılan öğrencilerimiz arasından Cansu AŞKAR okul birinciliği madalyası ve üç öğrencimiz Cansu AŞKAR, İrem KARAKOÇ ve Elif İSTANBULLU "Distinction" Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi kutlarız.

Cayley sınavına dünya genelinde 19 473 öğrenci, okulumuzdan 3 öğrenci katılmıştır. Katılan öğrencilerimiz arasından Berra İpek KESKİN okul birinciliği madalyası ve "Distinction" sertifikası almaya hak kazanmıştır aynı zamanda uluslararası IV.Grup onur listesinde yer almıştır.

"Berra İpek KESKİN, 2019 Kanguru Matematik sınavında da başarılı olup 4 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan final sınavına girmeye hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz."

Fermat sınavına dünya genelinde 17 047 öğrenci, okulumuzdan 8 öğrenci katılmıştır. Katılan öğrencilerimizden Arya Gül BAYRAM ve Selçuk NAZIR okul birinciliği madalyası ve beş öğrencimiz Arya Gül BAYRAM, Selçuk NAZIR, Uluç Ali BAŞKURT, Onur SENCAR ve Melisa ÇİL "Distinction" sertifikası almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi kutlarız.

Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.